اطلاعات درخواست روادید برای ایران

دریافت روادید توریستی ایران برای اتباع خارجی

کلیه گردشگران و شرکت و دفاتر خدمات مسافرتی می توانند از طریق این سامانه بصورت الکترونیکی درخواست روادید ایران را نموده و کد روادید خود را براحتی دریافت نمایند.لطفا قبل از درخواست این اطلاعات را به دقت مطالعه نمایید و بعد از اطلاع از فرآیند آن نسبت به درخواست کد اقدام فرمایید.

کد روادید چیست؟

این کد ، مجوزی است که از سوی وزارت امور خارجه ج.ا.ا بعد از بررسی های لازم، به عنوان تایید درخواست روادید به متقاضیان روادیدتعلق می گیرد. این کد، ویزا نیست ولازم است مسافر  شخصاٌ بعد از دریافت کد به سفارت،کنسولگریهای مربوطه و یا فرودگاه (ویا هر مکانی که در هنگام پر نمودن فرم انتخاب کرده است) مراجعه نماید تا برچسب ویزا بروی گذرنامه مسافر الصاق شود. لذا این کد به منزله تایید درخواست صدور ویزای مسافر میباشد. دقت نمایید هزینه پرداختی به این شرکت هزینه فرم  می باشد و با  هزینه ویزا که در سفارت اخذ می شود، متفاوت خواهد بود.

میهمان از سه روز بعد از صدور کد تا یک ماه آتی بعد از صدور، فرصت خواهد داشت که به کنسولگری ج.ا.ا -مشخص شده توسط خود میهمان- مراجعه و ویزای خود را دریافت نماید. بدیهی است بعد از گذشت این مدت، کد صادره فاقد اعتبار خواهد بود.  برای اطلاع از کنسولی ها و سفارتخانه های ایران در سراسر جهان اینجا را کلیک کنید.

 بعد از مراجعه به سفارت یا کنسولگری حداکثر یک هفته بعد ویزای شما صادر خواهد شد، این ویزا ۲ ماه اعتبار دارد و مسافرین می‌توانند تا حداکثر ۳۰ روز در کشور ایران اقامت داشته باشند. البته در صورت موافقت پلیس اتباع ایران واقع در مراکز استانها این مدت تا یک ماه دیگر نیز قابل تمدید است.

ویزای فرودگاهی: لازم به یادآوری است برخی از گردشگران می توانند ویزای خود را در فرودگاه امام خمینی بصورت ویزای فرودگاهی دریافت نمایند، مدت این ویزا که در فرودگاه صادر میشود ممکن است بین ۱۵ تا ۳۰ روز باشد و قابل تمدید نخواهد بود. متقاضیان این ویزا باید محل دریافت کد خود را در فرم ارسالی گزینه (فرودگاه امام خمینی، فرودگاه هاشمی نژاد مشهد و ...) انتخاب نمایند.

این کد مناسب چه افرادی است؟!

این کد برای حداقل سه دسته از گردشگران زیرضروری است:

  • آن دسته از مسافرانی که روادید ایران بدون کد روادید به آنها تعلق نمی گیرید مانند کلیه اتباع کشورهای انگلیس، کانادا و آمریکا
  • آن دسته از مسافرانی که تمایل به اخذ ویزا از کشور غیر از کشور محل زندگی و بومی خود دارند، مانند مسافری با تابعیت استرالیایی که قصد گرفتن ویزای ایران را از کشور ترکیه دارد.
  • آن دسته از مسافرانی که نمی توانند ویزای فرودگاهی دریافت کنند، که در صورت دریافت کد، میتوانند ویزای خود را در فرودگاه نیز دریافت نمایند.

توجه داشته باشید این کد منحصرا مخصوص گردشگرانی است که به قصد زیارت یا گردشگری وارد ایران می شوند، لذا کلیه مسافرینی که به منظور تجارت، درمان و ... قصد اخذ ویزای ایران را دارند توصیه میشود از این سیستم برای اخذ کد استفاده ننمایند و سوالات  خود را از طریق فرم تماس با ما مطرح نمایند.

کد روادید در سه نوع گردشگری، زیارتی و دوبار ورود برای کلیه گردشگران صادر می شود.

 

نحوه درخواست :

شما از دو مسیر زیر می توانید کد خود را دریافت نمایید:

درخوست توسط میزبان: که در این صورت میزبان مشخصات خود را به همراه صفحه اول شناسنامه ارسال می نماید، در مرحله بعد مشخصات و تصویر صفحه مشخصات گذرنامه میهمان یا میهمانان خود را در سایت ارسال نموده و بعد از پرداخت هزینه، کد رواید به همان ایمیل ثبت شده مسافر ارسال خواهد شد. هزینه ویزا از این شیوه 1.500.000 ریال می باشد

درخواست توسط میهمان: چنانچه میهمان یا میهمانان، میزبانی در ایران ندارند و مایلند شخصا برای دریافت کد در سایت ثبت نام نمایند کافی است تا در گزینه مربوط به اطلاعات میزبان گزینه "ندارد" را انتخاب نموده و بقیه مراحل را تا انتها دنبال نمایند. در صورت انتخاب این گزینه هزینه 2.000.000 ریال به ازای هر پاسپورت محاسبه خواهد شد.

هزینه فرم و صدور کد ویزا:

هزینه فرم و صدور کد ویزا برای سه نوع ویزای گردشگری-زیارتی-دوبار ورود یکسان و معادل 2.000.000 ریال است.

چنانچه میهامان شخصاً اقدام به درخواست کد نماید و میزبانی نداشته باشد مبلغ 1.500.000 ریال به هزینه کد اضافه خواهد شد.

هزینه فرم و صدور کد برای کلیه ویزاها یکسان است ولی هزینه دریافتی در کنسلوگری و سفارتهای ج.ا.ا بسته به نوع ویزا (سیاحتی-زیارتی-دوبار ورود) و یا قید فوریت یا عدم آن متفاوت خواهد بود.

مدت زمان لازم:

مدت زمان لازم برای صدور کد برای کلیه اتباع کشورهای مختلف (بغیر از آمریکا، انگلستان و کانادا) حدود ۳ تا ۷ روز کاری است.

البته ممکن است بنا به دلایلی  از قبیل تعطیلات رسمی، ایام خاص زیارتی و سیاحتی مانند نوروز و ...، مراحل صدور کد کمی طولانی تر شود، که در این صورت شرکت نسیم آسمان هیچگونه مسؤولیتی نخواهد داشت. لطفا برای مشاهده تعطیلات رسمی اینجا را کلیک کنید.

اخذ کد ویزا برای گردشکران با گذرنامه های کشورهای آمریکا، کانادا و انگلیس:

شرايط دعوت از ميهمانان امريکايي، انگلستاني و کانادايي متفاوت است و اينکار تنها از طريق برگزاري تور و با همراهي تور ليدر مجاز سازمان امکان پذيراست و با الطبع هزينه ي آن براساس نوع خدمات از قبيل هتل، تعداد شب اقامت، تعداد نفرات و ... متغيير خواهد بود. لطفا به منظور درخواست کد ویزای این نوع گردشگران و اطلاع از شرایط خاص آن بعد از تکمیل فرم زیر از طریق فرم تماس با ما استفاده نمایید.

مدارک مورد نیاز:

  • اسکن رنگی پاسپورت میهمان
  • اسکن رنگی صفحه اول شناسنامه میزبان
  • تکمیل فرم مشخصات ( مخصوص گردشگران آمریکایی- کانادایی و انگلیسی)دانلود فرم
ثبت آنلاین روادید ایران